Septembris Brenguļu sākumskolā.

Notikumiem piepildīts aizritējis septembris. Pirmajā mācību nedēļā Brenguļu sākumskolēni viesojās pie draugiem Jāņa Endzelīna Kauguru pamatskolā, lai piedalītos Zinātņu dienā. Aizraujoši eksperimenti un praktiska darbošanās lika sajūsmā mirdzēt bērnu acīm, domāt par pētnieku un zinātnieku izaicinājumiem.

Saulainā vasara briedināja augļus un dārzeņus, uzziedināja puķes. Kopā ar vecākiem tika veidotas neparastas kompozīcijas – Pelnrušķīte karietē no ķirbja, , čiekuru ezis, dažādi eksotiski dzīvnieki. Čaklo roku darinājumi tika iekārtoti izstādē “Rudentiņš – bagāts vīrs” mūsu pagasta pašvaldības ēkā “Kaimiņi”. Brīnumainos darbus varēja vērot gan pašvaldības darbinieki, gan viesi.

Dzejas dienās mūs iepriecināja dzejnieks Uldis Punkstiņš ar savu grāmatu “Lielā ķeza”. Kopā ar viņu dzejoļos un dziesmās sekojām vardulēna Vāka dēkām, priecājāmies, ka galvenais varonis ar draugu palīdzību laimīgi izkūlās no ķezas.

Savukārt Olimpiskās dienas rīts pie mums sākās ar olimpiskā karoga pacelšanu. No katras klases un pirmsskolas grupas tika izvēlēts atbildīgākais audzēknis, kuram uzticējām svarīgo uzdevumu. Vēlāk kopā ar vecākiem un skolotājiem skrējām ar bumbām, lēcām, mācījāmies pārvietot šokolādi uz galvas tā, lai tā nenokristu. Sportisko dienu noslēdzām azartiskām Tautas bumbas sacīkstēm. Jāpiebilst, ka mums bija visprofesionālākie līdzjutēji - “Knīpu un knauķu” bērni un audzinātājas ar bungām, svilpēm un tarkšķiem.

Kā ierasts, Miķeļdiena pie mums atnāca ar raibum raibu gadatirgu. Ko tik te nevarēja iegādāties! Ābolus, tomātus, sīpolus, ķiplokus, pašu darinātus kārumus, grāmatzīmes, krelles un kartiņas. Nauda mūsu maciņos arī tāda rudenīga – pupiņas. Lielās pupas-eiro, mazās pupiņas - centi.

Iepriekšējā mācību gadā SIA “Zaļā josta ”rīkotajā makulatūras vākšanas konkursā valstī izcīnījām 3.vietu un nopelnījām bezmaksas ekskursiju uz Kalsnavas arborētumu. Brīnišķīgajā, zaļajā pagalmā iepazinām dažādu koku un augu paraugus, kuri spēj uzziedēt jebkurā gadalaikā- burvju lazdas, tulpju kokus, parūkkokus, čūskegles un daudz citu brīnumu. Uzzinājām, ka milzīgā kolekcija tiek papildināta katru gadu.

Septembris mūsu skolā bijis bagāts ar notikumiem. Mums patīk iegūt zināšanas ne tikai skolā, bet arī ārpus tās.