Aprīlis

Brenguļu  skolēni iepazīstina ar pētnieciskiem eksperimentiem pirmsskolēnus.

Jau no rudens 1.-4.klašu skolēni skolotājas Gunitas Bajāres vadībā veica pētnieciskos darbus nodarbībās “40 zinātkāras minūtes”. To laikā skolēni pētīja dabas likumsakarības, noskaidroja, kā notiek dažādu vielu reaģēšana, iepazinās ar magnēta īpašībām.

18.aprīlī skolēni aicināja savus skolas biedrus un pirmsskolas grupas “Kāpēcīši” audzēkņus uz demonstrējumu pēcpusdienu, lai iepazīstinātu ar savu atklājumiem un pētījumiem. Andra un Undīne rūpējās par krāsainu afišu, skolotāja Gunita palīdzēja sastādīt programmu.

Roberts pacietīgi demonstrēja eksperimentu “Krītošā monēta”. Tas sākotnēji neizdevās, tomēr pēc vairākkārtējiem mēģinājumiem Robertam izdevās nodemonstrēt, kā ārējie spēki iedarbojas uz ķermeni.

Ar aizrautību skolēni vēroja, kā veidojas vulkāns, kā mazgāšanas līdzeklis ietekmē krāsu sajaukšanos, kāpēc magnēts nepievelk visus metālus. Savukārt, ja glāzē ielej dažāda blīvuma šķidrumus, tie noslāņojas. Jaunie pētnieki ne tikai demonstrēja eksperimentus, bet arī izskaidroja “Kāpēcīšu” grupas bērniem, kāpēc tā notiek.

Izzinošajā pēcpusdienā gan lielie, gan mazie uzzināja, ka pētnieku darbs ir ne tikai interesants, bet prasa arī lielu pacietību un neatlaidību.

Paldies Andrai, Undīnei, Marekam, Ralfam, Martai, Kristiānai, Nikolai, Robertam un skolotājai Gunitai Bajārei par sagatavotajiem demonstrējumiem.

IMG 20180418 145257

IMG 20180418 151558