Novembris

Pētām un eksperimentējam Trikātā.

Piektdien, 17.novembrī  ciemos mūs gaidīja draugi Trikātas pamatskolā. Bērnu zinātnes centrs ZINOO bija gatavi mūs pārsteigt ar dažādiem eksperimentiem. Uzzinājām, cik dīvains ir  sausais ledus, pārliecinājāmies, kā gaisa spiediens neļauj ūdenim iztecēt no glāzes, cik skaists ir koši zaļais vulkāns. Bijām sajūsmā par slāpekļa veidotajiem kuplajiem dūmiem.

1

Jūs neticēsiet, bet izrādās, ka cilvēkam var būt tik stiprs klepus, ka meža ieejot un klepojot, vārnas krīt zemē no koka.

2

Mēģinājām kāda traukā sakratīt kopā eļļu ar ūdeni, lai tā veidotos kā viendabīga masa, tomēr šīs vielas atgrūdās. Vērojām, kā ūdens un spirta maisījumā samērcētu 5 eiro naudas zīmi aizdedzina, bet tā tomēr nesadeg. Eksperimentu vadītājs mums tomēr ieteica mājās šo nemēģināt, jo, lai eksperiments izdotos, jāzina pareizās vielu proporcijas.

3

Mums ļoti patika šī neparastā nodarbība. Kad iesim mājās, dažus brīnumus varēsim nodemonstrēt savām ģimenēm, bet ļoti daudz mums vēl jāmācās.

Jo zināt ir stilīgi!

S.Kaufmane